Kurumlara Servislerimiz

Turkish | English

KİŞİSEL VE KURUMSAL GELİŞİM HİZMETLERİMİZ

İşyerindeki stres ve motivasyon eksikliği çalışanın performansını ve verimini olumsuz yönde etkiler. Çalışanın motivasyonunu, enerjisini, iletişim gücünü, performansını ve stres idaresini geliştirecek ve sinerji yaratacak kurumsal ve kişisel eğitim programları kurumlar için büyük kazanç sağlar.
Şirketler, Üniversiteler, Sağlık ve Eğitim Kurumları için kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleri, grup çalışmaları ve genel katılıma açık seminerler düzenliyoruz. Toplam 30 yılı aşkın tecrübemiz ile, kurumunuzun değerlerine, vizyonuna ve ihtiyacına yönelik gerekli programın tasarımını birlikte yapabiliriz. Programlarımız 1 ile 5 saat arası bir süre içinde sunulabilir.
Son çalışmalarımızdan bazı örnekler aşağıdadır. İstediğiniz konu veya konuları bir arada seçebilirsiniz.  

KİŞİSEL GELİŞİM

Faal İnsanlar İçin Stres İdaresi Stratejileri
Sunum: Elvan Demirkan

Pekçok insan stres ile başaçıkabilmek için sağlıklı yollar yerine sigara, kahve, ağrı kesici gibi semptom gidericilere başvuruyor.. Bu tarz yaşamın vücudun üstündeki baskısını vücut uzun süre kaldırır ama strese karşı yetersiz stratejinize, genlerinize, hayat tarzınıza ve çevreye de bağlı olarak, bir yerden bir şekilde patlak verecektir.
Stresi ele alışınızı kökünden değiştirebilecek bu programın, stres seviyenize, organizasyonel veriminize ve kişisel sağlığınıza muazzam bir etkisi olabilir.
Programın Amacı:
• Otomatik pilottaki düşünce ve davranış alışkanlıklarımızın limitlerinden kurtulmak; katılımcıya düşünce ve davranış esnekliği kazandırmak
• Depresif, sabırsız, sinirli, endişeli, bitkin ruh halinden ve ağrılardan kurtulabilmek için gerekli duyarlılığı, bakışaçısını, stratejileri ve rahatlama tekniklerini öğretmek
• İş ve özel yaşam arasındaki dengeyi oturtacak farkındalığı kazanmak
• Baskı ve değişim esnasında farklı seçimleri ve çözümleri görebilecek denge ve perspektifi kazanmak
• Stresi bilinçli bir şekilde idare edebilmenin yollarını öğrenmek sigara, alkol ve ağrı kesiciler gibi semptom gidericilere olan bağımlılığı azaltır..

Katılımcı profili – Herkes

Modern Hayattaki Mutluluk Arayışı
Sunum: Elvan Demirkan

Dünyanın önde gelen sosyal bilimcilerinin mutluluk üzerine hemfikir olduğu bir nokta var; İnsanlar  genelde onları neyin mutlu edeceğini hayal ederken yanılgı içindeler..
Zenginlik, aşk ve başarı üzerine kurduğunuz hayaller gerçekleşse bile, mutluluk kalıcı değildir.
Bu durumda bizi gercekten ne mutlu edecek? Mutluluk kavramını masaya yatıracağımız interaktif bir sohbet programı…

Programın amacı :
• Katılımcının kendi yaşantısını gözden geçirebilmesini sağlamak.. Mutluluk hakkında yepyeni ve sağlam bir bilinç inşaa edebilmek…
• Yaşam kalitesini, profesyonel ve ozel hayattan alınan tatmini maksimuma çıkartacak yolları ögrenmek
• Özgüven ve mutluluk arayışında enerjiyi doğru kanallara yönlendirebilmek
• İş ve özel yaşamdaki tatminsizlik ve motivasyon eksikliğini giderecek bakışaçısını vermek
• Mutluluk hakkında bilmediğiniz veya farketmediğiniz, görüşünüzü genişletecek önemli noktalar ve araştırmalar…
Katılımcı profili – herkes

KURUMSAL GELİŞİM

Aşağıdaki sunumları Samra Akdoğan yapmaktadır. Akdoğan, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olup, Kamu ve Personel Yönetimi yüksek lisans programını Troy State Universitesinde tamamlamıştır. 1994’den bu yana Amerika’da İnsan Kaynakları Yöneticiliği ve Kariyer Danışmanlığı yapmaktadır.

Kişilere sorumluluk yükleme

Sorumluluk nedir? Bu program, beklentileri olumlu ve ilkeli bir şekilde gerçekleştirmeleri için insanlara nasıl sorumluluk yüklendiğini gözlemlemenize yardımcı olacaktır. Bu kursta, Sorumluluk Sırası ve bunu sonuç elde etmek için nasıl kullanabileceğiniz irdelenecektir.

Çalışan Gelişimi İçin Koçluk

Bu program sorunlu veya yetersiz çalışanlara koçluk sağlama amaçlı DEĞİLDİR. Calışan gelişiminde “koçluk” rollerini geliştirmeleri gerektiğini anlayan ve bunu isteyen yöneticiler/müdürler içindir. İleriye yönelik olarak çalışanların, gelecekte meydana gelebilecek zorlukları başarılı bir şekilde aşmada kuruluşlara destek olabilmek için gerekli becerileri geliştirmelerine yardım etmek ve bu amaç doğrultusunda onları teşvik etmek isteyenler içindir. Bu kurs, sizin için, çalışan gelişiminde koçluğun önemini anlamanıza ve etkili bir koç olmak için gerekli olan becerileri anlamanıza yardımcı olacak gereçleri temin eder.
Kariyer Geliştirme Sistemleri Oluşturma
Kariyer gelişimi bir kuruluşun önemli bir parçasıdır. Kuruluşunuzun mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları karşılaması için, yetenekleri yönetmenin etkili bir yöntemidir. Çalışanların kariyer tutkusunu tanımalarına, kariyer amaçları geliştirmelerine, gelişimsel ihtiyaçları tanımlamalarına ve yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak bir sistem oluşturmak akıllıca bir stratejidir. İyi kurgulanmış bir kurumsal kariyer gelişim süreci birikim, başarı planlaması, bilgi yönetimi ve uygulama tartışmalarında kurumlara destek olacaktır. Bu kurs, kurumunuz içerisinde bir kariyer gelişim programı başlatmanızın yöntemlerini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Denetim – Dönüşümü Gerçekleştirme

Bu iki günlük kurs, yeni müdürler ve takım liderleri ile yönetim bölümüne geçmek isteyen bireysel katılımcılar için düzenlenmiştir. Bu kursta, diğer çalışanların nitelikli bir şekilde çalışmasını sağlamanın ipuçlarını verilirken ve yeni bir lider olma yolunda kaçınılacak altı (6) günlük uygulama anlatılır. Katılımcı olarak, bir lider olarak güçlü yönlerinizi ve sınırlarınızı değerlendirme ve tarzınızın diğer kişileri nasıl etkilediğini görme fırsatını bulacaksınız. Bazı liderler sürekli olumlu sonuçlar alırken, diğerlerinin neden daha kariyerlerinin başındayken hüsrana uğradıklarını anlayacaksınız. Liderlerin gerçek hayatta, her gün karşılaştıkları sorunları nasıl çözdüklerini göreceksiniz. Yönetimin sizin için en doğru yol olup olmadığına karar vereceksiniz!

Takım Çalışması: Takım Meselelerini, Fırsat ve Güçlüklerini Keşfetmek

Takım lideri de olsanız, takımın bir üyesi de olsanız, takım çalışmasının inişleri ve çıkışlarını doğrudan yaşarsınız. “Takım oyuncuları” bile, tek başına olmayı diledikleri günler yaşarlar. Takım çalışması bizi son raddeye kadar zorlayabilir ancak ortaya iyi bir sonuç çıktığı zaman, bu o zamana kadar yaptığımız en değerli işlerden biri olabilir. Günümüzde iş yerlerinde takım çalışmasına bu denli önem verilmesinin sebebi nedir? Bağımsız çalışma ile karşılaştırıldığında, takım olarak çalışmanın faydaları nelerdir? Takım çalışmasının bu kadar anlaşmazlık ve karışıklığa neden olmasının nedeni nedir? “Yüksek işlevli” bir takım nasıldır? Bu son derece interaktif kurs, eğlenceden faydalanarak, teşvik edici ve enerji verici aktiviteler ile bu sorulara ve daha fazlasına yanıt arayacaktır. Kursun tamamlanmasının ardından, katılımcılar, takım çalışmasının fayda ve zorluklarını tanımlayabilecek, takım gelişiminin dört aşamasını açıklayabilecek, takımlarını ve takımların başarılı olmak için ihtiyaç duydukları kaynak ve yapıları değerlendirebilecek, kendi takımlarını ve takım çalışmasını olumlu bir şekilde etkileyebilmek için edindikleri bilgileri uygulayabileceklerdir.

EĞİTİM KURUMLARI İÇİN STRES İDARESİ

Sunum:Elvan Demirkan

Akademik başarı, zaman baskısı altında çalışmak ve 21. yüzyıl rekabetine ayak uydurmak, eğitim sistemimizin para birimidir. Bu yoğun baskı ve stresin içinde öğrencilerin ruh sağlığını koruyabilmeleri için rahatlayabilecekleri pratikleri öğrenmeleri ve günlük yaşamlarına adapte edebilmeleri elzemdir. Her yaş ve düzeydeki öğrencilere stres yönetimi idaresi için uyguladığım program basit ve etkilidir.

Bu alanda 10 yılı aşkın tecrübemle, öğrenci ve/veya öğretmenler, sosyal hizmet görevlileri ve okul yöneticileri için zihinsel ve fiziksel yorgunluğu, anksiyete, öfke ve stresi azaltacak programlar düzenliyorum. Kurumunuzun ihtiyacına göre gerekli programı birlikte tasarlayabilmemiz için lütfen irtibata geçin

Advertisement