Kitaplar ve Makaleler

Turkish | English
 

Sabah Gazetesi Makaleleri

 

Hayatla Mücadeleden Yaşamaya GeçişKendinizi en son ne zaman rahat hissettiğinizi bir düşünün… Otomatik pilotta, alışkanlık haline gelmiş tepkilerimiz ve önyargılarımızla yaşıyoruz. Stresten sağlıksız yollarla kaçmaya çalıştıkca problemler zaman içinde üst üste ekleniyor . Sonuçta ancak hayatta kalmayı beceriyoruz. Oysa “bir seçimimiz var. Daha bilinçli, daha anlamlı ve kendi kontrolümüzde yaşama geçmek için kullanabileceğimiz bir seçim…
Erken Akıllan Geç YaşlanNasıl yaşlandığımızı belirleyen en önemli faktör nasıl yaşadığımız… Depresif, hoşgörüsüz, telaşlı, sinirli, endişeli ve bitkin ruh hali aslında yıllarca bedenin ihtiyaçlarını ve bakımını ihmal etmekten ve nerede durulması ya da değişiklik yapılması gerektiğini bilmemenin sonuçları. Bizleri yıpratan düşünce şeklimize ve davranış alışanlıklarımıza farklı bir yaklaşım bulacaksınız bu kitapta. Hayatınızı olumsuz yönde etkileyen ve çözümü aslında sizin elinizde olan bır çok sorunun üstesinden gelmeye hazır mısınız?
Hayalden Gerçeğe MutlulukDünyanın önde gelen sosyal bilimcileri mutluluk üzerine tek bir noktada birleşiyorlar: İnsanlar genelde onları neyin mutlu edeceğini hayal ederken yanılgıya düşüyorlar. Bizi mutlu edeceğini hayal ettiğimiz şeyler, gerçekten arzu ettigimiz sonuçları vermeyebiliyor.. Zenginlik, aşk ve başarı kalıcı bir mutluluk getirmiyor yaşamımıza. Peki bu durumda nasıl mutlu olacağız? Bu kitap, mutluluk üstüne bilmediğimiz ya da farketmediğimiz gerçekleri pratik ve eğlenceli bir şekilde açıklıyor. Yaşam kalitenizi ve hayattan aldığınız tatmini üst düzeye çıkaracak yolları gösteriyor.
Advertisement