Hakkımda

Turkish | English
Yıllar önce, Dokuz Eylül Üniversitesinden mezun olduktan sonra Amerika’ya geldiğimde kendimi yalnız ve yetersiz hissediyordum. Yeni bir ülkede yeni bir hayata başlamak, eşimin iflası, bir yıl yürüyemediğim trafik kazası, ardından boşanmak.. Beni şöyle bir yere çarpıp, sonra da silkeleyen hayat, aslında düşündüğümden çok daha güçlü olduğumu farketmemi sağladı.. Daha tatminkar bir hayat için enerjimi doğru kanallara yöneltmeyi öğrendim.
ABD’nin önde gelen kalp uzmanlarından Prof.Dr.Dean Ornish’in bütünsel sağlık alanında çığır açan ‘kalp hastalığını tersine çevirme’ programında kullandığı Integral Yoga Instititute’den kapsamlı yoga, meditasyon, rahatlama teknikleri, anatomi eğitimi ve sertifika aldım. Deepak Chopra, Matthieu Ricard gibi dünyaca saygın bütünsel tıp uzmanlarının eğitimlerine katıldım. Pentagon, USA Today, American University, Smithsonian Institute, Fiat, Inova Health Source gibi dünyaca tanınmış ozel kurumlarda ve hukumet organizasyonlarinda stres idaresi teknikleri öğretiyorum..
Üç ‘best seller’ kitap yazdım.. 2002’den bu yana Sabah gazetesinde köşe yazarıyım.

Tüm bunlara hayat tecrübem de eklenince, sadece ‘insan’ olmanın getirdiği pekçok soruna pragmatik bir yaklaşımla, daha derin ve farklı bakabiliyorum. Kendi hayatımda yön değiştirmeme yardımcı olan stratejileri sizinle paylaşabilirim. Mutsuzluğunuzu arttıran davranış alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için size yol gösterebilirim. Ve bu bilinçle inşa edebileceğiniz yeni ve sağlam düşünce şeklinizle, hayatınızın dengesini önceden tehdit eden pekçok duruma farklı tavır alabilirsiniz…

___________________ Referanslar / İzlenimler______________

“Elvan Demirkan’ın enerjisinden ve bilgisinden etkilenmemek mümkün değil!”
Karen Levy Gannett,USA Today

“Elvan Demirkan ile birlikte çalışmak çok güzel bir tecrübe! Oğrendiğim teknikler hem çok etkili, hem de çok yardımcı oldu.”
Junko Chinen, Simithsonian Institute

“Elvan Demirkan sayesinde sağlığıma karşı duyarlılığım daha da arttı.”
John Ryan, Pentagon

Elvan Demirkan gerçekci pozitif düşünceyi savunuyor.”
Newsweek

“Elvan Demirkan yeni kitabında, mucize değil, ayakları yere basan bir değişim vaadediyor. Mutlaka okuyun.”
Hürriyet

“Dünyayı yönetenlerin stresini bir Türk alıyor. ”
Referans

“Elvan Demirkan üzerimize karabasan gibi çöken stresi neredeyse seven birisi! Stresten kurtulmanın değil, sağlıklı bir şekilde uyum sağlamanın yollarını anlatıyor.”
Elele

Advertisement